Jelikož je naše práce hodně specifická, nemůžeme cenu za ni určovat dopředu.

Ceník našich služeb je tedy vždy individuální a závisí na konkrétních požadavcích a rozsahu zakázky.
 
 

Na čem záleží při tvorbě ceníku za reklamní video:

Kvalita

Nechceme dělat video manufakturu a vytvářet levná „krabicová“ řešení – záleží nám na preciznosti každého záběru a moderním zpracování. Mezi nejdůležitější aspekty, které ovlivňují výslednou kvalitu a cenu videa, patří zejména šikovnost všech lidí „před kamerou“ (herci) a „za kamerou“ (náš tým), dále také volba natáčecích prostorů a lokací. Velmi důležitá je také hudba na pozadí, která vytváří správnou atmosféru a dojem z filmu.

Délka

Dvouhodinový reportážní film, kvalitativně srovnatelný s pětiminutovou videoprezentací, bude samozřejmě dražší. 20-ti sekundová vysoce kvalitní TV reklama je ale může oba cenově překonat, jelikož je zde kladen největší možný důraz na kvalitu každého záběru.

Technologie

Možnosti, jak dnes realizovat video, jsou v podstatě dvě. Kamera nebo animace. Která z nich je ale cenově méně náročná se nedá jednoznačně říci. U animace záleží na konkrétních požadavcích a na náročnosti celého provedení. Při natáčení zase hodně záleží na kvalitě herců (aktérů), použité videotechnice a dalších aspektech. Možná je samozřejmě i kombinace obou možností (kamery i animace) v jednom videu.

Technika

Pro realizaci videa můžeme využít smartphone, GoPro kameru či DSLR (digitální zrcadlovku). Nebo můžeme zvolit špičkovou filmovou kameru, profesionální nasvícení scén a kvalitní zvukové efekty vč. hudby složené na míru. Je to jen na očekáváních klienta.

Náklady třetích stran

Herci, modelky, dabéři, překladatelé, stylisté, vizážisté i známé osobnosti. Tito a mnozí další externí členové produkčního týmu samozřejmě také něco stojí. I jejich služby se tedy musí do výsledné kalkulace za video zahrnout. Jejich potřebnost a cena opět vychází z konkrétních požadavků klienta.
 
 

Při kalkulaci vycházíme z následujících bodů:

 

Jak postupujeme při spolupráci s Vámi?

Jsme profesionálové a chceme být vašimi obchodními partnery. A chceme Vám pomoci co nejlépe dělat svou práci. Nejdůležitější je první schůzka, na které si ujasníme, jaká akce se bude zaznamenávat, pro jaký typ diváka bude video primárně určeno a k čemu má vlastně hlavně posloužit. Je třeba si také určit alespoň přibližnou dobu natáčení a vysvětlit si podrobněji, jaké věci chcete natočit. Po vyslechnutí nápadů, navrhneme svoji vizi. V případě dohody a schválení cenové kalkulace, vypracujeme bodový scénář, ve kterém již bude vše detailně rozvrženo. Také navrhneme efekty, které se mohou použít, jako například komentáře, hudba, střihové efekty, texty, 3D animace a podobně. Samotná příprava zabere druhou největší část celé tvorby video prezentace.

Nepodceňujeme kvalitní přípravu a proto, ve většině případů, předem navštívíme místa natáčení, abychom se s nimi detailněji seznámili. Zajímají nás především místa, odkud se dá natáčet. Také úhly pohledu jsou důležité, aby bylo vše dobře vidět a nic zbytečně nepřekáželo v záběru či nestínilo. Při natáčení jsme plně zabráni nejen do současného natáčení, ale také do plánování dalších věcí.

Největší část celé tvorby strávíme u počítače při střihu videa. Navíc, čím má být video kratší, tím se paradoxně při střihu stráví více času. Například současný standardní hudební videoklip, trvající tři až čtyři minuty, má přibližně sto padesát střihů! Není totiž moc velký problém video natočit, ale sestavit vše dohromady, aby záběry tvořily kompaktní a jednotný celek, navíc v určitém rytmu a sledu záběrů. Celá video editace se ještě dokončuje přidáním hudby, komentářů, titulků, animace a dalšího.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace